Korepetycje dla najmłodszych

.

oddzialowe 16

Korepetycje dla każdego?

Zajęcia dodatkowe mogą służyć uczniom na wiele sposobów. Jeszcze nie tak dawno, z korepetycji głównie korzystali ci, którzy mieli zaległości i chcieli poprawić swoje oceny z przedmiotów szkolnych. Dzisiaj są popularne zarówno wśród tych, co uzupełniają wiedzę, jak i tych, co chcą dowiedzieć się czegoś więcej z danej dziedziny naukowej. Wśród młodszych uczniów decyzję o pobieraniu lekcji pozaszkolnych podejmują ich opiekunowie. Kiedy dziecko ma problemy z opanowaniem bieżących wiadomości w szkole nauczyciel powinien powiadomić o tym rodziców. Taka informacja nie musi być bodźcem do zatrudniania korepetytora, niektórzy rodzice sami pracują ze swoimi pociechami, wymaga to jednak sporo czasu i często odpowiednich pomocy dydaktycznych, dlatego też, nie każdy jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Dobry korepetytor wie jak efektywnie pracować z uczniem oraz jak motywować go do samodzielnej nauki. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza gdy zajęć szkolnych ciągle przybywa. Ważnym jest, aby liczba dodatkowych lekcji nie przekraczała 2-3 godzin w ciągu tygodnia. Niestety, czasami okazuje się że nadgorliwość i zbyt wysokie oczekiwania rodziców względem swojej pociechy doprowadza do sytuacji, kiedy młody człowiek nie jest w stanie osiągać dobrych wyników, ponieważ jest przemęczony, znużony i zniechęcony przez nadmiar obowiązków związanych z nauką. Najmłodsi uczniowie potrzebują czasu na solidny odpoczynek, relaks ale również na zabawę i szaleństwa z rówieśnikami.

Jakie przedmioty?

Wśród młodszych dzieci jednymi z popularniejszych zajęć pozalekcyjnych są korepetycje z angielskiego i innych języków obcych, już w przedszkolu się z nimi osłuchują. Jednak wciąż najczęściej jest to właśnie angielski. Rodzice chętnie zapisują swoje pociechy do szkół prywatnych lub wysyłają je na wakacyjne kursy językowe - to wspaniała okazja aby połączyć wypoczynek, zabawę i naukę. Jeżeli chodzi o inne przedmioty, z których młodsi uczniowie dokształcają się poza szkołą, zależą od indywidualnych potrzeb dziecka. Na etapie nauczania początkowego pomagają rodzice, starsze rodzeństwo lub koleżeństwo. Na dalszych etapach edukacji w szkole podstawowej uczniowie czasami potrzebują korepetycji z matematyki, inne ścisłe przedmioty ścisłe, jak chemia, czy fizyka wprowadzane są przeważnie w pierwszej klasie gimnazjum, tylko pewne ich elementy zawarte są w tematyce przedmiotu przyroda, więc na tym etapie zwykle sobie z nimi dobrze radzą. Z przedmiotów humanistycznych, jak język polski czy historia częściej podejmowane są zajęcia dodatkowe w celu poszerzenia swojej wiedzy np. do olimpiady przedmiotowej. Szóstoklasiści coraz chętniej zapisują się na kursy przygotowawcze do testów podsumowujących naukę w szkole podstawowej, zwłaszcza kiedy wybierają się do prestiżowych szkół prywatnych, gdzie odbywa się rekrutacja. Takie kursy kompleksowo przygotowują zarówno do części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej.
Pomoc w nauce jest często potrzebna, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzić postępy w zdobywaniu wiedzy. Dobrze być w stałym kontakcie z wychowawcą szkolnym, który orientuje się czy są jakieś problemy, a może zdolności, które warto rozwijać. Jednak, najważniejszy jest kontakt rodzica z dzieckiem, wspólne spędzanie czasu, nie tylko na odrabianiu lekcji, zacieśnia więzi rodzinne i buduje wzajemne zaufanie, więc kiedy pojawią się jakieś gorsze oceny czy inne wpadki, pociecha sama poprosi o wsparcie mamę lub tatę.

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!

 
Korepetycje Bełchatów
Korepetycje Będzin
Korepetycje Bielsko Biała
Korepetycje Częstochowa
Korepetycje Elbląg
Korepetycje Gdańsk
Korepetycje Gliwice
Korepetycje Katowice
Korepetycje Kielce
Korepetycje Kraków
Korepetycje Olsztyn
Korepetycje Opole
Korepetycje Ostrowiec
Korepetycje Piaseczno
Korepetycje Piła
Korepetycje Pruszków
Korepetycje Skarzysko Kamienna
Korepetycje Starachowice
Korepetycje Wałbrzych
Korepetycje Wrocław
Korepetycje Zabrze
Korepetycje Zamość
Korepetycje Zielona Góra