Ogólny

Pomoc przed maturą poprawkową

W tym roku egzamin maturalny zdało 78,5 procent uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozostała część, czyli 14,8  procenta, osób które nie zdały z jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu, a dokładnie w dniach 22-25. Niecałe 7 procent musi poczekać cały rok. Jak zatem przygotować się  do matury- poprawkowej, tak, żeby ją zdać? 

 

korepetycje inne przedmioty

Przygotowanie do matury poprawkowej

Zacznijmy może od tego, iż nie ma gorszego rozwiązania, od decyzji, że nauki do poprawki podejmiemy się na ostatnią chwilę. Niestety, ale wciąż jest to popularna metoda. Uczniowie w ostatnim momencie zabierają się za książki, spędzając przy nich całe dnie i zarywając noce. Na koniec okazuje się, iż, niestety, ale nasza mózg przyjął znikomą część materiału. Takim sposobom mówimy kategoryczne NIE. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest dobra organizacja czasu, co w ogromnym stopniu wpływa na motywację. Jeśli odpowiednio rozłożymy swoje obowiązki w ciągu dnia, będziemy mieć czas zarówno na naukę, jak i chwilę relaksu. Warto rozpisać sobie wszystko godzinowo- wyznaczyć godziny w których zabierzemy się za konkretną część materiału. O ile to możliwe, naukę podejmujmy z samego rano. Nasz mózg pracuje wtedy na największych obrotach i nie musimy się obawiać, że za chwilę będzie już tak późno, że jedyne myśli będą skierowane w kierunku snu. Powinniśmy się jak najbardziej wyciszyć, skoncentrować i całą uwagę poświęcić tylko i wyłącznie na jak najlepsze przygotowanie do matury poprawkowej. Musimy mieć wewnętrzną samodyscyplinę i nie pozwolić sobie na rozkojarzenie i kierowanie myśli w nieodpowiednią stronę. W trakcie nauki zapisujmy pytania adekwatne do materiału, w ten sposób łatwiej będzie robić powtórki. 

Rozwiązywanie testów sprawdzających daje dobry pogląd na sytuację, czyli uświadomienie sobie, na jakim, tak naprawdę, etapie nauki jesteśmy. Najwięcej zapamiętujemy jeśli odpowiednio przetwarzamy zdobytą wiedzę. Co to oznacza w praktyce? Łatwiej coś zapamiętamy jeśli przedstawimy to, w interesujący dla samych siebie, sposób. Może to być forma rysunku, tabeli, wykresów, rymowanek. Gotowy tekst przetwarzajmy na test, tzn. postawmy pytania i odpowiedzi. Najwięcej zapominamy w ciągu kilku godzin od zakończenia nauki. Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby często powtarzać dany materiał, przez zaśnięciem, w ciągu dnia i tak aż do dnia matury poprawkowej. Im bardziej popisane i kolorowe mamy notatki tym lepiej – łatwiej i szybciej przyswoimy wtedy wiedzę. 

Korepetycje na pomoc dla każdego

Wielu uczniów, aby jak najlepiej przygotować się do matury poprawkowej, decyduje się na korepetycje. Bardzo popularne są korepetycje z biologii i z matematyki. Plusem takiej nauki jest – zarówno podczas korepetycji indywidualnych, jak i w szkołach organizujących specjalne kursy, możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Może to się okazać szczególnie przydatne w momencie, gdy nie mamy wręcz pojęcia, jak efektywnie zabrać się za naukę. Jednak, podobnie jak w przypadku samodzielnej nauki, nie decydujmy się na podjęcie korepetycji w ostatniej chwili. W takiej sytuacji będzie to tylko niepotrzebna strata czasu, nerwów i pieniędzy. Najlepiej podjąć pierwsze kroki, tuż po wynikach maturalnych. Jeśli zdecydujemy się na korepetytora z wieloletnią praktyką, możemy mieć większą szansę, iż taka osoba niejednokrotnie przygotowywała już uczniów stricte pod kątem egzaminów maturalnych. Jest to bardzo ważne, gdyż na każdym etapie edukacji, takie korepetycje powinny wyglądać zupełnie inaczej. Wykształcenie nauczycielskie zapewnie odpowiednie przygotowanie. Podczas samodzielnej nauki wiele osób popełnia wiele błędów, których, siłą rzeczy, samoistnie nie jesteśmy w stanie sami wyłapać. Odpowiedni korepetytor dopasuje odpowiednie techniki uczenia, zgodnie z naszą osobowością, rytmem dnia i podejściem do samej nauki. 

Kwestia tego, czy zdecydujemy się na korepetycje, jest bardzo indywidualna i zależna od wielu czynników. Jedną z dużych przeszkód mogą być finanse. W takim wypadku należy skorzystać z jakichkolwiek możliwych źródeł pozyskiwania wiedzy. Uzupełniajmy testy dostępne w Internecie, uczmy się wraz ze znajomymi, dużo czytajmy i, co wbrew pozorom również jest bardzo ważne, odrzućmy na ten czas, wszelkie inne sprawy na bok. Ustalmy sobie cel, jakim ma być zdanie egzaminu poprawkowego. I na tym skupmy całą swoją uwagę. 

 

MATURA POPRAWKOWA.

W tym roku egzamin maturalny zdało 78,5 procent uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozostała część, czyli 14,8  procenta, osób które nie zdały z jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu, a dokładnie w dniach 22-25 . Niecałe 7 procent musi poczekać cały rok. Jak zatem przygotować się     do matury- poprawkowej, tak, żeby ją zdać?

Przygotowanie do matury poprawkowej

Zacznijmy może od tego, iż nie ma gorszego rozwiązania, od decyzji, że nauki do poprawki podejmiemy się na ostatnią chwilę.  Niestety, ale wciąż jest           to popularna metoda. Uczniowie w ostatnim momencie zabierają się za książki, spędzając przy nich całe dnie i zarywając noce. Na koniec okazuje się,             iż, niestety, ale nasza mózg przyjął znikomą część materiału. Takim sposobom mówimy kategoryczne NIE. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest dobra organizacja czasu, co w ogromnym stopniu wpływa na motywację.                   Jeśli odpowiednio rozłożymy swoje obowiązki w ciągu dnia, będziemy mieć czas zarówno na naukę, jak i chwilę relaksu. Warto rozpisać sobie wszystko godzinowo- wyznaczyć godziny w których zabierzemy się za konkretną część materiału. O ile to możliwe, naukę podejmujmy z samego rano. Nasz mózg pracuje wtedy na największych obrotach i nie musimy się obawiać, że za chwilę będzie już tak późno, że jedyne myśli będą skierowane w kierunku snu. Powinniśmy się jak najbardziej wyciszyć, skoncentrować i całą uwagę poświęcić tylko i wyłącznie na jak najlepsze przygotowanie do matury poprawkowej. Musimy mieć wewnętrzną samodyscyplinę i nie pozwolić sobie na rozkojarzenie i kierowanie myśli w nieodpowiednią stronę. W trakcie nauki zapisujmy pytania adekwatne do materiału, w ten sposób łatwiej będzie robić powtórki.

Rozwiązywanie testów sprawdzających daje  dobry pogląd na sytuację,         czyli uświadomienie sobie, na jakim, tak naprawdę, etapie nauki jesteśmy. Najwięcej zapamiętujemy jeśli odpowiednio przetwarzamy zdobytą wiedzę.       Co to oznacza w praktyce? Łatwiej coś zapamiętamy jeśli przedstawimy to,       w interesujący dla samych siebie, sposób. Może to być forma rysunku, tabeli, wykresów, rymowanek. Gotowy tekst przetwarzajmy na test, tzn. postawmy pytania i odpowiedzi. Najwięcej zapominamy w ciągu kilku godzin                     od zakończenia nauki. Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby często powtarzać dany materiał, przez zaśnięciem, w ciągu dnia i tak aż do dnia matury poprawkowej. Im bardziej popisane i kolorowe mamy notatki tym lepiej – łatwiej i szybciej przyswoimy wtedy wiedzę.

Korepetycje

Wielu uczniów, aby jak najlepiej przygotować się do matury poprawkowej, decyduje się na korepetycje. Bardzo popularne są korepetycje z biologii              i z matematyki. Plusem takiej nauki jest  – zarówno podczas korepetycji indywidualnych, jak i w szkołach organizujących specjalne kursy, możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.  Może to się okazać szczególnie przydatne w momencie, gdy nie mamy wręcz pojęcia, jak efektywnie zabrać się za naukę. Jednak, podobnie jak w przypadku samodzielnej nauki, nie decydujmy się na podjęcie korepetycji w ostatniej chwili. W takiej sytuacji będzie to tylko niepotrzebna strata czasu, nerwów i pieniędzy. Najlepiej podjąć pierwsze kroki, tuż po wynikach maturalnych. Jeśli zdecydujemy się na korepetytora                  z wieloletnią praktyką, możemy mieć większą szansę, iż taka osoba niejednokrotnie przygotowywała już uczniów stricte pod kątem egzaminów maturalnych. Jest to bardzo ważne, gdyż na każdym etapie edukacji, takie korepetycje powinny wyglądać zupełnie inaczej. Wykształcenie nauczycielskie zapewnie odpowiednie przygotowanie. Podczas samodzielnej nauki wiele osób popełnia wiele błędów, których, siłą rzeczy, samoistnie nie jesteśmy w stanie sami wyłapać. Odpowiedni korepetytor dopasuje odpowiednie techniki uczenia, zgodnie z naszą osobowością, rytmem dnia i podejściem do samej nauki.

Kwestia tego, czy zdecydujemy się na korepetycje, jest bardzo indywidualna         i zależna od wielu czynników. Jedną z dużych przeszkód mogą być finanse.          W takim wypadku należy skorzystać z jakichkolwiek możliwych źródeł pozyskiwania wiedzy. Uzupełniajmy testy dostępne w Internecie,  uczmy się wraz ze znajomymi, dużo czytajmy i, co wbrew pozorom również jest bardzo ważne, odrzućmy na ten czas, wszelkie inne sprawy na bok. Ustalmy sobie cel, jakim ma być zdanie egzaminu poprawkowego. I na tym skupmy całą swoją uwagę. 

Jesteśmy obecni w całej Polsce

Sprawdź w jakich miastach posiadamy nasze placówki. Wybierz miasto, w którym szukasz korepetycji i zapisz się on-line, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.

 • Korepetycje Bielsko Biała Bielsko Biała
 • Korepetycje Bydgoszcz Bydgoszcz
 • Korepetycje Chrzanów Chrzanów
 • Korepetycje Ciechanów Ciechanów
 • Korepetycje Gdańsk ChełmGdańsk (Chełm)
 • Korepetycje JaworznoJaworzno
 • Korepetycje KaliszKalisz
 • Korepetycje KatowiceKatowice
 • Korepetycje KętrzynKętrzyn
 • Korepetycje KielceKielce
 • Korepetycje KoninKonin
 • Korepetycje KrotoszynKrotoszyn
 • Korepetycje LubaczówLubaczów
 • Korepetycje OlsztynOlsztyn
 • Korepetycje PiłaPiła
 • Korepetycje PruszkówPruszków
 • Korepetycje RzeszówRzeszów
 • Korepetycje SanokSanok
 • Korepetycje StargardStargard
 • Korepetycje SzczytnoSzczytno
 • Korepetycje TurekTarnów
 • Korepetycje TurekTurek
 • Korepetycje Warszawa CentrumWarszawa Centrum
 • Korepetycje Warszawa BemowoWarszawa Bemowo
 • Korepetycje Warszawa MokotówWarszawa Mokotów
 • Korepetycje Warszawa TargówekWarszawa Targówek
 • Korepetycje Warszawa UrsusWarszawa Ursus
 • Korepetycje Warszawa UrsynówWarszawa Ursynów
 • Korepetycje Warszawa WilanówWarszawa Wilanów
 • Korepetycje ZamośćZamość

Popularne tematy