Pomoc przed maturą poprawkową

.

W tym roku egzamin maturalny zdało 78,5 procent uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozostała część, czyli 14,8  procenta, osób które nie zdały z jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu, a dokładnie w dniach 22-25. Niecałe 7 procent musi poczekać cały rok. Jak zatem przygotować się  do matury- poprawkowej, tak, żeby ją zdać? 

Zaoszczędź na podręcznikach szkolnych

.

Wrzesień nie od dziś kojarzy się raczej negatywnie. Nie dość, że zapowiada nadchodzącą jesień, to jeszcze uczniowie rozpoczynają szkołę. A rodzice? Rodziców czekają w tym okresie niemałe wydatki. Nawet decydując się na podręczniki używane, koszta są ogromne. Przybory szkolne, plecaki, zeszyty, to wszystko pojedynczo nie wydaje się powalać ceną, jednak przy większych zakupach, kwota maksymalnie rosną . Jeszcze pół biedy, gdy do szkoły wysyłamy jedno dziecko. Sprawa znacznie się komplikuje, gdy w wieku szkolnym mamy już większą gromadkę.

Przygotuj swoje dziecko na nadchodzący rok szkolny

.

 

Koniec lata zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim – koniec wakacji, a co za tym idzie, koniec swobody i luzu. Wrzesień dla wielu uczniów jest ciężkim miesiącem, gdyż trzeba przestawić się na inny tryb. Wczesne wstawanie, kilka godzin spędzonych w szkole, a następnie nauka. Niestety nie da się tego ominąć, każdy musi przejść przez ten etap, a rola rodzica, by odpowiednio nastawić swoje dziecko do szkoły, jest tu bardzo duża. 

Skuteczne sposoby nauki

.

Coraz większa część społeczeństwa inwestuje w swoją naukę. Nie ogranicza się to już tylko do kontynuowania edukacji poprzez studia wyższe. Pobieramy prywatne nauki, korepetycje, czytamy literaturę branżową. Dążymy do samorozwoju, z pełną świadomością, jak bardzo potrzebna w życiu jest wiedza. Organizowane nawet są specjalne kursy pomagające w szybszej i bardziej efektywnej nauce. W poniższym artykule przedstawiamy pomocne techniki uczenia się.

Matematyka dla każdego

.

Duża część społeczeństwa, deklaruje, że posiada umysł czysto humanistyczny. Popularna jest przy tym teoria, iż jeśli ktoś jest typowym humanistą, nie będzie radził sobie z przedmiotami ścisłymi. Działać ma to w obie strony. Jak się jednak okazuje zdolności mogą się wzajemnie uzupełniać.

Korepetycje dla każdego, czyli jak łatwo opanować nauki ścisłe

.

Korepetycje są coraz częściej i chętniej wybieraną formą dokształcania się i uzupełnienia braków przez młodzież. Nie każde dziecko będzie orłem w danej dziedzinie, jak i również, nie każdy nauczyciel będzie w stanie indywidualnie podejść do ucznia. Dlatego też warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej osoby, takiej która będzie w stanie przekazać dziecku w sposób jasny i konkretny swoją wiedzę. I wbrew pozorom, nie musi to być nauczyciel, czy wykładowca, czasami nawet rówieśnik, lub kilka lat starszy kolega będzie w stanie lepiej wpoić wiedzę niż niejedna osoba z doświadczeniem edukacyjnym. Najczęściej potrzebne są korepetycje z matematyki, korepetycje z chemii i korepetycje z fizyki, czyli z przedmiotów ścisłych. Tutaj nie wystarczy samo wyuczenie się suchych regułek i informacji. Potrzebne jest zrozumienie teorii i umiejętne przełożenie jej na praktykę.

Jak uczyć się skutecznie ?

.

Efektywność w nauce zależy od wielu czynników. Jedni wolą uczyć się samodzielnie, inni zdecydowanie lepiej przyswajają wiedzę w grupie. Niektórym wystarczą lekcje w szkole, ale jest też wielu, którzy szukają wsparcia na kursach i korepetycjach. Od czego zależy sprawne i skuteczne uczenie się? Czy wsparcie w formie dodatkowych zajęć sprawdza się w procesie edukacji?

Dla kogo korepetycje?

.

Korepetycje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest wielu zwolenników i przeciwników takiej formy nauczania. Są uczniowie, którzy regularnie korzystają z pomocy korepetytora, są też tacy, którzy nigdy nie chodzili na zajęcia pozalekcyjne i nie widzą takiej potrzeby. W ostatnich latach pojawia się wiele pytań o to, kiedy, jak często i czy w ogóle dziecko powinno uczęszczać na dodatkowe lekcje. W jaki sposób korepetycje pomagają w nauce? Kto korzysta z tego typu usług edukacyjnych?

Jak wybrać dobrego korepetytora?

.

Korepetytorzy od lat pomagają w nauce młodszym i starszym uczniom. Jedni chcą uzupełniać zaległości w nauce, inni rozwijać swoje zainteresowania w danej dziedzinie naukowej. Jednak, znalezienie dobrego korepetytora wcale nie jest takie proste jak się wydaje.

Korepetycje dla najmłodszych

.

Popularność korepetycji nieustannie wzrasta, zwłaszcza wśród młodszych dzieci. Już na pierwszym etapie szkoły podstawowej rodzice zapisują swoje pociechy na dodatkowe zajęcia z różnych przedmiotów. Jak często dzieci uczęszczają na takie lekcje? Które przedmioty sprawiają najmłodszym najwięcej trudności? Czy są dziedziny naukowe, z których dzieci chcą się doskonalić?

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!