Edun Korepetycje - logo

Korepetycje na pomoc każdemu uczniowi

.

oddzialowe 5 

Różne formy korepetycji

Korepetycje organizowane są w różny sposób. Jeszcze do niedawna tego typu zajęcia zwykle odbywały się w prywatnych domach nauczycieli lub uczniów. Korepetytorzy ogłaszali się w lokalnej prasie lub pocztą pantoflową. Czasami uczniowie, którzy byli w potrzebie prosili o pomoc swoich szkolnych nauczycieli. Dzisiaj, sytuacja wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim, powstało wiele placówek edukacyjnych, które świadczą profesjonalne usługi korepetytorskie. Osoby prywatne (najczęściej są to studenci lub nauczyciele) w dalszym ciągu udzielają indywidualnych lekcji w domowym zaciszu, jednak muszą być ostrożne, ponieważ uzyskane w ten sposób dochody powinny być opodatkowane, a często jest inaczej. Wynika to z tego, że zawód korepetytora wciąż traktowany jest przez wielu jako dodatkowe i doraźne zajęcie. Dobre centra korepetytorskie proponują swoim klientom współpracę z doświadczoną kadrą w specjalnie przystosowanych do celów edukacyjnych salach lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie, w zależności od potrzeby, jednorazowo lub w cyklu spotkań. Najlepsze firmy organizują korepetycje i kursy przygotowawcze na wszystkich etapach kształcenia z większości przedmiotów szkolnych.

Najczęściej wybierane przedmioty

Zakres wybieranych przedmiotów na korepetycje lub zajęcia dodatkowe jest bardzo szeroki. Uczniowie mają różne potrzeby edukacyjne. Największe zainteresowanie zajęciami dodatkowymi pojawia się w gimnazjum i szkole średniej, zwłaszcza w ostatniej klasie - przed ważnym egzaminem końcowym, jakim jest test gimnazjalny i matura, które są bardzo istotne w procesach rekrutacyjnych do dalszych etapów nauki - do szkoły średniej lub na studia. Kursy edukacyjne przygotowujące do egzaminów końcowych dotyczą konkretnych przedmiotów, chyba, że jest to przygotowanie do sprawdzianu szóstoklasisty, gdzie są dwa bloki - humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy. Uczniowie często zapisują się na zajęcia z przedmiotów ścisłych, zarówno przed maturą, jak i na korepetycje, aby podciągnąć oceny na świadectwie. Często wybierana jest matematyka, ponieważ od 2010 roku jest obowiązkowa na maturze. Wiele trudności dzieciom i młodzieży sprawiają też chemia i fizyka. Z przedmiotów humanistycznych uczniowie także potrzebują pomocy, szczególnie z języka polskiego, historii i języków obcych. Nie raz maturzyści deklarują poziom rozszerzony z tych przedmiotów, jednak po czasie okazuje się, że nie są w stanie opanować tak obszernego i trudnego materiału we własnym zakresie.

oddzialowe 9

Przed ważnym egzaminem

Każdy egzamin jest stresujący dla ucznia, nawet niektóre sprawdziany w ramach realizacji podstawy programowej z danego przedmiotu wprowadzają nerwową atmosferę. Aby osiągać dobre wyniki z egzaminów i na świadectwach trzeba się napracować. Nie wszyscy, w tak młodym wieku potrafią odpowiednio zarządzać swoim czasem, ma z tym problem wielu dorosłych ludzi. Bieżące obowiązki szkolne i nauka do matury lub innych końcowych testów nie zawsze idą w parze, potrzebny jest dobry plan, konsekwencja i systematyczność, co różnie wychodzi w praktyce. Zapisanie się na korepetycje z przedmiotu, z którego są problemy lub który zdaje się na egzaminie może być dobrym rozwiązaniem dla wielu młodych ludzi. Cykl zajęć (w zależności od wybranego kursu i potrzeb studenta) umożliwia regularne i konsekwentne powtarzanie partii materiału. Dodatkowo, korepetytor na bieżąco tłumaczy niejasne zagadnienia, omawia z uczniem wszelkie wątpliwości i pomaga w przyswojeniu tematów realizowanych na lekcjach w szkole. Ważny jest takżę aspekt motywacyjny, na indywidualnych zajęciach lub w kameralnych grupach nauczyciel poświęca swoim podopiecznym odpowiednią ilość czasu. Nie tylko pomaga w opanowaniu materiału ale jednocześnie motywuje i zachęca do samodzielnej pracy w domu.

Korepetycje i kursy edukacyjne mogą być bardzo pomocne w natłoku obowiązków szkolnych. Oczywiście, we wszystkim należy stosować umiar, również z dodatkowymi zajęciami można przesadzić. Jeżeli pomoc w nauce zostanie zapewniona w odpowiednim momencie, problemy z danego przedmiotu szybko zostaną zażegnane i będzie można poświęcić czas na rozwijanie się w swoich ulubionych dziedzinach naukowych.

Zapisz się na darmową lekcję

Przygotowaliśmy dla Ciebie możliwość sprawdzenia nas! Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz rejestracyjny. Zapisz się teraz!.

Jesteśmy obecni w całej Polsce

Sprawdź w jakich miastach posiadamy nasze placówki. Wybierz miasto, w którym szukasz korepetycji i zapisz się on-line, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.

 • Korepetycje Będzin Będzin
 • Korepetycje Bielsko Biała Bielsko Biała
 • Korepetycje Elbląg Elbląg
 • Korepetycje GdańskGdańsk
 • Korepetycje Gdańsk ChełmGdańsk (Chełm)
 • Korepetycje GliwiceGliwice
 • Korepetycje Jastrzębie ZdrójJastrzębie Zdrój
 • Korepetycje KaliszKalisz
 • Korepetycje KatowiceKatowice
 • Korepetycje KielceKielce
 • Korepetycje KoninKonin
 • Korepetycje KrotoszynKrotoszyn
 • Korepetycje OstrowiecOstrowiec
 • Korepetycje PiłaPiła
 • Korepetycje PruszkówPruszków
 • Korepetycje SzczytnoSzczytno
 • Korepetycje ToruńToruń
 • Korepetycje Warszawa CentrumWarszawa Centrum
 • Korepetycje Warszawa TargówekWarszawa Targówek
 • Korepetycje Warszawa UrsusWarszawa Ursus
 • Korepetycje Warszawa UrsynówWarszawa Ursynów
 • Korepetycje Warszawa ŻoliborzWarszawa Żoliborz
 • Korepetycje ZabrzeZabrze
 • Korepetycje ZamośćZamość

Widoczne efekty

Nasi uczniowie osiągają wyraźnie lepsze wyniki z egzaminów niż statystyczny uczeń w Polsce.

Wyniki z matury + 32 %
Wyniki z egzaminu gimnazjalnego + 43 %
Wyniki z egzaminu ósmoklasisty + 34%

Co uczniowie mówią o nas?

Systematycznie badamy opinie naszych podopiecznych. Dzięki temu możemy doskonalić się i wprowadzać nowe elementy w metodach nauczania, tak aby efektywność rosła z roku na rok.

10 Lat Doświadczenia

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pochwalić się szerokim gronem zadowolonych uczniów i rodziców.

27 Oddziałów w całej Polsce
9600 Uczniów od początku działalności
2300 Uczniów tygodniowo
229333 Przeprowadzonych lekcji
 

Edukacja domowa w Polsce

Nauczanie domowe w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Liczba rodzin, które wybierają taką formę edukacji dzieci stale wzrasta.

Masz pytanie? Zadzwoń teraz!

22 250 19 10

Odpowiemy na wszystkie pytania.

Wypełnij formularz kontaktowy - odbierz bezpłatną lekcję! Masz pytania? Zadzwoń teraz!