Edun Korepetycje - logo

Jak znaleźć dobrego korepetytora?

.

korepetycje z matematyki

Doświadczony korepetytor

Jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę przy wyborze korepetytora jest jego doświadczenie zawodowe. Zawód ten w dalszym ciągu jest traktowany jako dodatkowe zajęcie, wykonywane dopiero po obowiązkach zawodowych. Często usługi tego typu świadczone są przez emerytowanych nauczycieli szkolnych lub akademickich. Jest to również popularna forma zarobkowania wśród studentów, czasami nawet uczniów, którzy znakomicie radzą sobie z danego przedmiotu. Każdy dobiera korepetytora wg własnych potrzeb, ale trzeba mieć świadomość, że nie zawsze wyższy stopień naukowy oznacza lepszą jakość usługi, ponieważ może okazać się, że student szybciej dotrze do dziecka w wieku szkolnym niż doświadczony i oczytany wykładowca akademicki. Już na samym początku należy przedstawić korepetytorowi w jakim wieku jest uczeń i z czym ma problemy. Pomocna będzie lekcja pokazowa/zapoznawcza, każdy dobry korepetytor powinien oferować ją nieodpłatnie. W tym czasie obie strony przedstawiają swoje warunki i oczekiwania, po czym powinna odbyć się krótka lekcja demonstracyjna. Po takim spotkaniu zarówno uczeń, jak i korepetytor zorientują się czy współpraca będzie owocna. Darmowa pierwsza lekcja to standardowa usługa w dobrych centrach korepetytorskich.

Cena za lekcje

Cena to często jeden z ważniejszych czynników, które są brane pod uwagę przy wyborze korepetytora. Bez wątpienia ma ona duże znaczenie, zwłaszcza kiedy uczeń ma spore zaległości i potrzebuje intensywnego wsparcia - większa liczba godzin oznacza większe wydatki. Jednak nie zawsze wysoka cena oznacza wysoką jakość usług. Stawka za godzinę jest zależna wyłącznie od korepetytora, często wzrasta wraz z kwalifikacjami lub z doświadczeniem. Najatrakcyjniejsi w tej kwestii są studenci, którzy traktują tą profesję jako dodatkowa formę zarobkowania. Niektórym bardzo dobrze to wychodzi zwłaszcza jeżeli chodzi o korepetycje z angielskiego lub innego języka obcego, więc za niską cenę można skorzystać z profesjonalnej pomocy. Warto zapoznać się z propozycją profesjonalnych placówek korepetytorskich oferujących kompleksowe usługi za przystępne ceny. W takich miejscach można zapisać się nie tylko na korepetycje, ale również na kursy językowe oraz kursy maturalnei inne przygotowujące do testów końcowych. Zajęcia prowadzone są przez fachową kadrę nauczycieli, i można je wykupić w atrakcyjnych pakietach. Cena jest ważna, jednak nie powinna być jedynym wyznacznikiem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Ktoś z polecenia

Wybierając odpowiedniego korepetytora warto zapytać o zdanie osoby, które korzystały już z tego typu usług. Rekomendacje od byłych klientów są bardzo cennym źródłem informacji i pomagają uniknąć nieodpowiednich wyborów. Najlepiej zacząć od swoich znajomych, często okazuje się, że sąsiad lub kolega z pracy ma podobne problemy do naszych i też szuka różnych rozwiązań. Powoływanie się na przyjaciół może także zmienić podejście samego nauczyciela, który ma napięty grafik, ale znajdzie “godzinkę” na prośbę znajomych. Formą sprawdzenia jakości oferowanych usług jest również szukanie informacji w internecie na forach dyskusyjnych, jednak należy podchodzić do tych opinii sceptycznie, ponieważ niektórzy korepetytorzy sami piszą sobie wzorowe opinię aby zachęcić potencjalnych klientów do współpracy. Ogłoszenia zamieszczone w lokalnej prasie lub w sieci nie zawsze są zgodne z rzeczywistością, weryfikacja jest możliwa dopiero na pierwszej lekcji, która nie zawsze jest darmowa. Koniecznym jest jednak pamiętać, że rekomendacja kogoś znajomego nie zawsze musi się sprawdzić, taka opinia jest subiektywna i nie musimy się z nią zgadzać, ale jest ona bezinteresowna i z tego względu bardziej wiarygodna niż reklama, czy ogłoszenie korepetytora.

Zapisz się na darmową lekcję

Przygotowaliśmy dla Ciebie możliwość sprawdzenia nas! Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz rejestracyjny. Zapisz się teraz!.

Jesteśmy obecni w całej Polsce

Sprawdź w jakich miastach posiadamy nasze placówki. Wybierz miasto, w którym szukasz korepetycji i zapisz się on-line, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.

 • Korepetycje Będzin Będzin
 • Korepetycje Bielsko Biała Bielsko Biała
 • Korepetycje Elbląg Elbląg
 • Korepetycje GdańskGdańsk
 • Korepetycje Gdańsk ChełmGdańsk (Chełm)
 • Korepetycje GliwiceGliwice
 • Korepetycje Jastrzębie ZdrójJastrzębie Zdrój
 • Korepetycje KaliszKalisz
 • Korepetycje KatowiceKatowice
 • Korepetycje KielceKielce
 • Korepetycje KoninKonin
 • Korepetycje KrotoszynKrotoszyn
 • Korepetycje OstrowiecOstrowiec
 • Korepetycje PiłaPiła
 • Korepetycje PruszkówPruszków
 • Korepetycje SzczytnoSzczytno
 • Korepetycje ToruńToruń
 • Korepetycje Warszawa CentrumWarszawa Centrum
 • Korepetycje Warszawa TargówekWarszawa Targówek
 • Korepetycje Warszawa UrsusWarszawa Ursus
 • Korepetycje Warszawa UrsynówWarszawa Ursynów
 • Korepetycje Warszawa ŻoliborzWarszawa Żoliborz
 • Korepetycje ZabrzeZabrze
 • Korepetycje ZamośćZamość

Widoczne efekty

Nasi uczniowie osiągają wyraźnie lepsze wyniki z egzaminów niż statystyczny uczeń w Polsce.

Wyniki z matury + 32 %
Wyniki z egzaminu gimnazjalnego + 43 %
Wyniki z egzaminu ósmoklasisty + 34%

Co uczniowie mówią o nas?

Systematycznie badamy opinie naszych podopiecznych. Dzięki temu możemy doskonalić się i wprowadzać nowe elementy w metodach nauczania, tak aby efektywność rosła z roku na rok.

10 Lat Doświadczenia

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pochwalić się szerokim gronem zadowolonych uczniów i rodziców.

27 Oddziałów w całej Polsce
9600 Uczniów od początku działalności
2300 Uczniów tygodniowo
229333 Przeprowadzonych lekcji
 

Edukacja domowa w Polsce

Nauczanie domowe w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Liczba rodzin, które wybierają taką formę edukacji dzieci stale wzrasta.

Masz pytanie? Zadzwoń teraz!

22 250 19 10

Odpowiemy na wszystkie pytania.

Wypełnij formularz kontaktowy - odbierz bezpłatną lekcję! Masz pytania? Zadzwoń teraz!