Korepetycje dla każdego, czyli jak łatwo opanować nauki ścisłe

.

korepetycje z matematyki

Kto będzie najlepszy?

Przy wyborze odpowiedniej osoby na korepetytora, rzecz jasna, warto zwrócić uwagę na opinie innych i liczbę uczniów, jednak nie jest to aspekt najważniejszy. Pamiętajmy o tym, że każdy inaczej przyswaja wiedzę, w różnym czasie i na każdego działają inne metody. Jednak, najważniejsze jest wzajemne dopasowanie. Uczeń musi mieć zaufanie i dobrze czuć się przy swoim nauczycielu. W innym wypadku, gdy pojawi się skrępowanie, lęk i niechęć, nie ma co liczyć na pozytywne efekty.


Warto również zwrócić uwagę na warunki współpracy, tzn. jak dyspozycyjny jest korepetytor, czy jest w stanie dostosować się do ucznia, czy może dojechać do niego. Często korepetytorzy przyjmują tylko i wyłącznie u siebie, co może być dużym problemem, szczególnie w dużych miastach, gdzie sam dojazd zajmuje nieraz pół dnia. Jest to zdecydowanie czynnik odpychający. Ułatwieniem mogą być korepetycje prowadzone online, przez komunikatory, jednak nie każdy musi się odnaleźć w takiej formie kontaktu.


Decydującym czynnikiem dla wielu osób jest cena, na którą rzeczywiście warto zwrócić uwagę. Przy tego typu usługach nie zawsze jest ona wyznacznikiem. Drożej nie musi oznaczać – lepiej. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z korepetycji testowych, które coraz częściej są oferowane przez korepetytorów. Taka darmowa lekcja pokazuje uczniowi, czy dana forma nauczania mu odpowiada i czy jest w stanie, poprzez tę konkretną osobę, przyswoić wiedzę na dany temat. Znaczenie może mieć nawet wiek, płeć, zachowanie danej osoby.
Przy wstępnych rozmowach, warto zapytać o materiały, z jakich korzysta korepetytor, zapytać czy zadaje prace domowe, udostępnia źródła. Tak naprawdę każdy nauczyciel ma prawo do odmiennego systemu, i np. jeden udostępnia autorski program, podczas, gdy inny będzie preferował zakup przez ucznia konkretnych ćwiczeń.


Korepetytora w każdym momencie można zmienić, jednak aby niepotrzebnie tracić swój czas, nerwy i pieniądze, warto podejść do tematu na poważnie.

Czy warto brać korepetycje ?

Nad pytaniem o sens korepetycji zastanawiają się zarówno rodzice jak i sama młodzież. Głównym czynnikiem jest tu kwestia finansowa- nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo mogą one pomóc pojęciu najważniejszych zagadnień, zrozumieniu wielu działań i przede wszystkim przygotować do egzaminów, matury i wszelakich testów, warto podjąć współpracę z odpowiednią osobą.


Niestety trzeba zdać sobie sprawę z faktu, iż szkoła nie jest w stanie wyedukować każdego ucznia w jednakowym stopniu. Jedna osoba przyswaja wiedzę szybciej, druga dłużej, a niestety nasze szkolnictwo i chociażby liczba dzieci w klasach, nie pozwala na indywidualne podejście do każdego. Dlatego też, m.in. niezastąpiona wręcz okazuje się pomoc osoby z zewnątrz. Głównym obowiązkiem nauczyciela jest zrealizowanie przewidzianego programu, a to, czy każdy przyswoi daną wiedzę, jest już zupełnie odrębną kwestią.


Obecnie, już na samym początku szkoły średniej wymagane jest określenie, z jakich przedmiotów uczeń będzie zdawał maturę. Fakty są takie, że w ciągu tych trzech lat nauki może wiele się zmienić i tak np. osoba, która na początku szkoły chciała zostać nauczycielem języka polskiego, stwierdzi, że jej powołaniem jest leczenie innych. W takim wypadku niemożliwe wręcz nadrobienie braków z przedmiotów ścisłych i niezbędna okazuje się pomoc korepetytora.


Tak naprawdę korzystanie z dodatkowych lekcji nauki, podczas których nie trzeba stresować się systemem ocen, jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy chcą nadrobić braki, ale i dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!