Amerykańska matura i egzamin SAT – kursy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Przygotowanie do SAT?

Studia w USA?

Chciałbyś studiować w USA?

Nie wiesz, jak to zrobić?

Przygotowaliśmy tę ofertę specjalnie dla Ciebie! Kryteria wstępu na uczelnie w USA W EDUN Korepetycje oferujemy unikalny w skali kraju kurs przygotowujący do amerykańskiej matury SAT. Matura ta jest amerykańskim odpowiednikiem polskiego egzaminu dojrzałości i jednym z kilku (aczkolwiek najważniejszym) kryterium wstępu na amerykańskie uczelnie. Jednym z kilku, gdyż oprócz wyniku z testu SAT podczas procesu aplikacyjnego do college’u pod uwagę brane są również takie aspekty jak: dobra znajomość języka angielskiego (poświadczona certyfikatem TOEFL), działalność pozaszkolna, wykaz ocen z całego toku nauki w szkole średniej, aktualna sytuacja finansowa lub choćby poglądy i opinie na wiele spraw związanych z ekonomią czy polityką, które wyrażane są w esejach.

Studia w USA – to możliwe!

Jak wygląda kurs?

Kurs przygotowujący do egzaminu SAT (przygotowanie do SAT) składa się z 80 godzin lekcyjnych, a każde zajęcia trwają 90 minut. Ze względu na specyfikę amerykańskiego systemu edukacyjnego nabór na tamtejsze uczelnie odbywa się w terminach wcześniejszych, niż jest to w przypadku polskich szkół wyższych. Rok akademicki rozpoczyna się w sierpniu (semestr letni), a kończy przeważnie z początkiem maja roku następnego. To przekłada się na odpowiednio wcześniejszy proces aplikacyjny, którego zamknięcie następuje nie później, niż w marcu (lub lutym bądź styczniu w przypadku różnych uczelni) roku, w którym planujemy rozpocząć naukę w college’u.

Harmonogram ten wymaga, aby przygotowania do procesu aplikacyjnego podjąć odpowiednio wcześniej. Kurs przygotowujący do matury SAT (egzamin SAT) trwa ok. 5 miesięcy (po 2 spotkania tygodniowo) i organizowany jest przez cały okres roku kalendarzowego. Po ukończeniu kursu uczeń z naszą pomocą rejestruje się na egzamin SAT w jednym z 3 ośrodków testujących w Polsce (SAT Test Center) i w tym czasie musi posiadać już ostateczną listę uczelni, na które chce aplikować.

Jak wygląda egzamin SAT?

Sam egzamin SAT składa się z 3 części:

1) Critical Reading – czytanie ze zrozumieniem, gdzie wymagana jest umiejętność szybkiego, pobieżnego czytania, łączenia faktów oraz logicznego wnioskowania.

2) Mathematics – część matematyczna. Poziom trudności jest w porównaniu do polskiej matury bardzo niski (1-2 klasa liceum), lecz wymagane jest opanowanie technicznego słownictwa matematycznego.

3) Writing – częśc pisemna, która wymaga umiejętności pisania esejów, rozległej znajomości słownictwa pochodnego i synonimów oraz podstawowych zasad gramatycznych.

Z każdej części maksymalnie może uzyskać 800 pkt., co przekłada się na maksymalny wynik 2400 pkt. z całego egzaminu matury amerykańskiej SAT. Wynik ok. 2100 pkt. lub więcej daje możliwość wstępu na najlepsze amerykańskie uczelnie (Ivy League). Wynik taki jest stosunkowo trudno uzyskać (w szczególności przy pierwszym podejściu). Średni wynik uzyskiwany na maturze SAT to ok. 1200 – 1500 pkt. i w zupełności wystarcza on, aby dostać się do szkół typu community college.

Studia w USA – to naprawdę możliwe!

Wybór uczelni

Bardzo ważną rzeczą w drodze do rozpoczęcia nauki w amerykańskim college’u, jest wybór odpowiedniej uczelni. Uczelni, która będzie w „zasięgu” ucznia. W przeciwieństwie do uczelni polskich, szkolnictwo wyższe w USA jest płatne. Opłaty za college składają się z 3 głównych części:

 • czesnego (tuition),
 • książek i pomocy naukowych (books), które w przypadku kierunków biznesowych i ekonomicznych potrafią nawet przekroczyć koszt $100 za książkę,
 • kosztów życia, utrzymania (living expenses).

W wymiarze rocznym koszty te potrafią wahać się w przedziale od ok. $5.000 w przypadku community college, do kwot przekraczających nawet $100.000 w przypadku takich uczelni jak Harvard University czy Northwestern University. Jest kilka sposobów finansowania nauki w USA, a najłatwiejszą z nich jest uzyskanie stypendium zwalniającego z całości lub części opłat za studiowanie (stypendium w USA w przeciwieństwie do uczelni polskich przyznawane jest jako umorzenie opłat za studiowanie – tuition). Warunkiem uzyskania stypendium są między innymi bardzo dobre wyniki w nauce, ponadprzeciętne zainteresowania i działalność pozaszkolna oraz jak najwyższy wynik z egzaminu SAT. Warunkiem dostępu do uczelni amerykańskiej nie jest więc możliwość osobistego i prywatnego sfinansowania nauki w USA, lecz aspekty naukowe, pozafinansowe. Dlatego też utarło się powiedzenie, że przy wyborze uczelni amerykańskiej należy kierować się możliwością spełnienia kryteriów merytorycznych i naukowych (takich jak wysoki wynik z egzaminu SAT, dobra znajomość języka angielskiego poświadczona certyfikatem TOEFL, rozległe zainteresowania wyrażane później w esejach aplikacyjnych lub ponadprzeciętne wyniki z nauki w szkole średniej), a gdy uczeń spełni te kryteria to finansowanie zawsze się znajdzie. Naukę w USA warto początkowo zacząć od uczelni mniej prestiżowych i tańszych (community colleges), a w miarę zaadaptowania się ucznia w USA oraz jego postępu w nauce przenosić się na uczelnie droższe i bardziej prestiżowe.

Kompleksowa pomoc

W ramach kursu przygotowującego do amerykańskiej matury SAT, EDUN Korepetycje oferuje bezpłatne doradztwo przy wyborze odpowiedniej uczelni amerykańskiej oraz pomoc w procesie aplikacyjnym, wymagającym często indywidualnego tworzenia dokumentów (np. poświadczających proces nauki w Polsce) lub pisania esejów. Chcesz studiować w USA? Nie zwlekaj! Poznaj szczegóły i zalety studiów w USA i zapisz się na BEZPŁATNĄ, testową lekcję kursu do matury SAT, gdzie poznasz specyfikę testu oraz poziom trudności. Więcej o amerykańskiej maturze SAT oraz możliwościach studiowania w USA można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji, która egzaminem SAT zarządza i administruje. www.collegeboard.com

Korepetycje

Pomożemy Twojemu dziecku przyswoić nawet najtrudniejsze informacje i poprawić wyniki. Wiemy jakie techniki i metody stosować aby jak najefektywniej przyswajać wiedzę.

Kursy maturalne

Z myślą o maturzystach przygotowaliśmy specjalną ofertę kursów, które zapewnią najlepsze przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Kursy ósmoklasisty

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu przygotowaliśmy specjalną ofertę kursów dla ósmoklasistów dostosowanych do wymagań egzaminacyjnych.

Edukacja domowa

Podjąłeś decyzje o przeniesieniu swojego dziecka do systemu edukacji domowej. Nie jesteś pewien czy poradzisz sobie samodzielnie?

Doradztwo edukacyjne

Pomożemy Twojemu dziecku przyswoić nawet najtrudniejsze informacje i poprawić wyniki. Wiemy jakie techniki i metody stosować aby jak najefektywniej przyswajać wiedzę.

Zapisz się na darmową lekcję

Przygotowaliśmy dla Ciebie możliwość sprawdzenia nas! Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz rejestracyjny.

W EDUN Korepetycje stawiamy na doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zindywidualizowany program edukacyjny oraz nowoczesne techniki nauczania.

Nasze zajęcia prowadzone są w przyjaznej, motywującej i bezstresowej atmosferze – codziennie udowadniamy, że nauka może być prawdziwą przyjemnością!

Zapisz się teraz!

  Jesteśmy obecni w całej Polsce

  Sprawdź w jakich miastach posiadamy nasze placówki. Wybierz miasto, w którym szukasz korepetycji i zapisz się on-line, zadzwoń lub odwiedź nas osobiście.

  • Korepetycje Bielsko Biała Bielsko Biała
  • Korepetycje Ciechanów Ciechanów
  • Korepetycje Gdańsk ChełmGdańsk (Chełm)
  • Korepetycje KaliszKalisz
  • Korepetycje KatowiceKatowice
  • Korepetycje KętrzynKętrzyn
  • Korepetycje KielceKielce
  • Korepetycje KoninKonin
  • Korepetycje KrotoszynKrotoszyn
  • Korepetycje OlsztynOlsztyn
  • Korepetycje PiłaPiła
  • Korepetycje PruszkówPruszków
  • Korepetycje SanokSanok
  • Korepetycje SzczytnoSzczytno
  • Korepetycje ToruńToruń
  • Korepetycje Warszawa CentrumWarszawa Centrum
  • Korepetycje Warszawa BemowoWarszawa Bemowo
  • Korepetycje Warszawa MokotówWarszawa Mokotów
  • Korepetycje Warszawa TargówekWarszawa Targówek
  • Korepetycje Warszawa UrsusWarszawa Ursus
  • Korepetycje Warszawa UrsynówWarszawa Ursynów
  • Korepetycje Warszawa WilanówWarszawa Wilanów
  • Korepetycje ZamośćZamość

  Popularne tematy