5 kroków jak przygotować się do poprawki

  1. Zatroszcz się o przestrzeń, w której się uczysz. Zadbaj o ciszę, spokój i porządek w miejscu pracy, tak, by nic Cię nie rozpraszało. Przewietrz pokój i pamiętaj, aby wykonywać tę czynność regularnie. Dopływ świeżego powietrza ma zbawienny wpływ na proces przyswajania. Zadbaj o dobre oświetlenie oraz wygodny, luźny strój.
  2. Rzuć w kąt rozpraszacze! Zrezygnuj ze sprawdzania portali społecznościowych na komputerze i smartfonie. W walce z rozproszeniem świetnie działają aplikacje, które blokują dostęp do wybranych przez nas stron w przeglądarce (apka Forest: Stay Focused działa cuda!). Wyłącz wibrujące i grające powiadomienia. Jeżeli lubisz i potrafisz uczyć się przy muzyce, włącz tę, która Cię wycisza, uspokaja i pozwala na skupienie. Odpręż się i do pracy!
  3. Bądź głodny wiedzy! Ale niczego więcej. By nie rozpraszał Cię dający o sobie znać żołądek – nie zabieraj się do pracy głodny i spragniony.
  4. Rozplanuj naukę w czasie. Nie ma materiału, którego nie dałoby się podzielić na części! Ucz się krócej, ale częściej, powtarzaj wielokrotnie znany Ci już materiał. Koncentracja jest wtedy większa, a wiedza lepiej poukładana. Określ najważniejsze zagadnienia, poświęć im najwięcej uwagi. Natomiast gdy spędzasz nad książkami długie godziny (nie polecamy, ale life bywa brutal), musisz pamiętać o…
  5. Rób przerwy. Wyznaczaj sobie małe cele, po których zrealizowaniu będziesz mógł odpocząć przez kilka czy kilkanaście minut. Np. kiedy musisz zapoznać się z materiałem o objętości pięciu rozdziałów, rób krótką pauzę po każdym z nich. Poczujesz cel i większą motywację, a przerwy zaowocują świeższym spojrzeniem i otwartym umysłem.

Potrzebujesz pomocy w nauce? Nie wszystko rozumiesz i nie wiesz, jak poradzić sobie z ogromem materiału? Przyjdź na kurs poprawkowy w EDUN Korepetycje. Z naszymi nauczycielami zrozumiesz trudne zagadnienia i zdasz śpiewająco!

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!