Kurs ósmoklasisty 2020 w Edun

Czy znana jest już data kolejnego egzaminu ósmoklasisty? Jak się do niego przygotować? Co trzeba wiedzieć? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz tutaj.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie kończący szkołę podstawową będą musieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w kolejnym egzaminie ósmoklasisty. Egzamin weryfikuje wiedzę i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

slajd matura

Kurs ósmoklasisty w Edun

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu uczniów i ich rodziców Edun przygotował specjalną ofertę kursów edukacyjnych dostosowanych do wymagań egzaminacyjnych.

Doświadczeni i kompetentni korepetytorzy z Edun Korepetycje pomogą uczniom przyswoić nawet najtrudniejsze zagadnienia z matematyki lub języka polskiego. Nasze oddziały posiadają komfortowe sale lekcyjne wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe. Twoje dziecko zrozumie nie tylko teorię, ale również opanuje rozwiązywanie zadań od strony praktycznej.

Zajęcia prowadzimy w niewielkich grupach (4-6 osób), co pozwala na indywidualne podejście do ucznia oraz poświęcenie mu tyle uwagi, ile potrzebuje. Kurs przygotowujący jest prowadzony osobno dla części z języka polskiego, matematyki oraz wybranego przez kursanta języka obcego. Zajęcia realizowane są w oparciu o specjalny program dydaktyczny opracowany przez egzaminatorów CKE. Kurs ósmoklasisty 2020 w Edun to 50 godzin lekcyjnych (po 45min), podczas których uczeń zdobędzie wiedzę ze wszystkich wymaganych zagadnień.

O egzaminie ósmoklasisty – najważniejsze informacje

Data egzaminu ósmoklasisty 2020

Egzamin ósmoklasisty w 2020 r. odbędzie się w dniach od 21 do 23 kwietnia. Harmonogram drugiego egzaminu ósmoklasisty została ogłoszona przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w komunikacie z dnia 6 sierpnia 2019 r.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020

  W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym W szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym

W terminie głównym

 1. język polski – 21 kwietnia 2020 r. (wtorek)
  – godz. 9:00
 2. matematyka – 22 kwietnia 2020 r. (środa)
  – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2020 r. (czwartek)
  – godz. 9:00
 1. język polski – 8 stycznia 2020 r. (środa)
  – godz. 9:00
 2. matematyka – 9 stycznia 2020 r. (czwartek)
  – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny – 10 stycznia 2020 r. (piątek)
  – godz. 9:00

W terminie dodatkowym

 1. język polski – 1 czerwca 2020 r. (poniedziałek)
  – godz. 9:00
 2. matematyka – 2 czerwca 2020 r. (wtorek)
  – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny – 3 czerwca 2020 r. (środa)
  – godz. 9:00
 1. język polski – 21 kwietnia 2020 r. (wtorek)
  – godz. 9:00
 2. matematyka – 22 kwietnia 2020 r. (środa)
  – godz. 9:00
 3. język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2020 r. (czwartek)
  – godz. 9:00

 

Czas trwania egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów

Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów jest inny. Szczegółowe informacje zostały przedstawione w tabeli. W przypadku osób z autyzmem, słabowidzących, niewidomych, niesłyszących  - czas trwania egzaminu będzie przedłużony.

Przedmiot Czas trwania egzaminu
(stanrardowy arkusz egzaminacyjny)
Czar trwania egzaminu
(arkusz niestandardowy)
Język polski 120 min do 180 min
Matematyka 100 min do 150 min
Język obcy nowożytny 90 min do 135 min

Terminy wyników z egzaminu ósmoklasisty 2020

Wyniki egzaminów ósmoklasisty zostaną ogłoszone 19 czerwca. Zaświadczenia oraz informacje zostaną wydane 26 czerwca. Dla uczniów zdających egzamin w styczniu ogłoszenie wyników nastąpi 31 stycznia/

 

Kto przystępuje do egzaminu?

Egzamin 8-klasisty jest obowiązkowy. Oznacza to, że każdy uczeń i uczennica po ukończeniu 8 klasy jest zobowiązany do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową i dostać się do wybranej szkoły średniej. Oprócz klas 8 do egzaminu przystępują również: uczniowie szkół artystycznych, gdzie realizowana jest podstawa programowa szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej, słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych.

Jaką ma formę?

Egzamin ma formę pisemną. Do roku 2021 egzamin będzie obejmował trzy obowiązkowe przedmioty trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: język polski matematyka język obcy nowożytny: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Od roku 2022 uczniowie będą przystępować do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego matematyki języka obcego nowożytnego jednego dodatkowego przedmiotu do wyboru: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Przebieg egzaminu ósmoklasisty

Egzamin odbywa się w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie ‎przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎ Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni: pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut. Na egzamin uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania takie jak: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem. W przypadku egzaminu matematyki można przynieść również linijkę. ‎ Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (np. telefonu).‎

Jaki zakres wiedzy obejmuje?

Egzamin ósmoklasisty sprawdza wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej dla wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Podstawa programowa jest dostępna pod adresem: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/podstawa-programowa/.

Czy można nie zdać?

Egzamin ósmoklasisty nie ma określonego minimalnego progu dla uzyskanego wyniku. Oznacza to, że nie można nie zdać.

Kiedy będą znane wyniki egzaminu?

Wyniki pierwszego egzaminu ósmoklasisty zostały podano 14 czerwca. Można je było pobrać na stronie internetowej CKE. Daty ogłoszenia wyników przyszłego egzaminu poznamy wkrótce.

Wyniki są wydawane na specjalnym zaświadczeniu wręczanym wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej podczas zakończenia roku szkolnego. Na zaświadczeniu o uzyskanych rezultatach będzie podany wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń ‎zdobył z danego przedmiotu. Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów, którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎ Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.‎

Czy wyniki egzaminu są brane w rekrutacji do szkół średnich?

Tak, wyniki z egzaminu decydują o wyniku rekrutacji do szkół średnich, jeżeli liczba kandydatów będzie większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.

Kto będzie sprawdzać egzaminy?

Prace uczniów są weryfikowane przez wyznaczonych do tego celu egzaminatorów. Wybór egzaminatorów leży w gestii okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Szczegółowe informacje o egzaminie

Pozostałe kwestie związane z egzaminem ósmoklasisty są dostępne w informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej .

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!

  «
 • Korepetycje Będzin Będzin
 • Korepetycje Bielsko Biała Bielsko Biała
 • Korepetycje Elbląg Elbląg
 • Korepetycje GdańskGdańsk
 • Korepetycje Gdańsk ChełmGdańsk (Chełm)
 • Korepetycje GliwiceGliwice
 • Korepetycje Grodzisk MazowieckiGrodzisk Mazowiecki
 • Korepetycje Jastrzębie ZdrójJastrzębie Zdrój
 • Korepetycje KaliszKalisz
 • Korepetycje KatowiceKatowice
 • Korepetycje KielceKielce
 • Korepetycje KoninKonin
 • Korepetycje KrotoszynKrotoszyn
 • Korepetycje KrakówKraków
 • Korepetycje OstrowiecOstrowiec
 • Korepetycje PiłaPiła
 • Korepetycje PruszkówPruszków
 • Korepetycje ToruńToruń
 • Korepetycje Warszawa CentrumWarszawa Centrum
 • Korepetycje Warszawa TargówekWarszawa Targówek
 • Korepetycje Warszawa UrsusWarszawa Ursus
 • Korepetycje Warszawa UrsynówWarszawa Ursynów
 • Korepetycje Warszawa ŻoliborzWarszawa Żoliborz
 • Korepetycje ZabrzeZabrze
 • Korepetycje ZamośćZamośćCo mówią o nas nasi uczniowie?

Miła atmosfera, łatwy i wygodny kontakt (SMS). Indywidualne podejście do każdej osoby. Miła atmosfera, łatwy i wygodny kontakt (SMS). Indywidualne podejście do każdej osoby.

Wojtek, 3 klasa liceum

Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna. Czuję się komfortowo i bezpiecznie. Korepetytorka jest ciepłą osobą przez co na zajęciach przychodzę z lżejszym sercem... mimo, że tym przedmiotem jest matematyka. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjemna. Czuję się komfortowo i bezpiecznie. Korepetytorka jest ciepłą osobą przez co na zajęciach przychodzę z lżejszym sercem... mimo, że tym przedmiotem jest matematyka.

Sylwia, 2 klasa liceum

Miła atmosfera w całym oddziale. Sympatyczny korepetytor. Indywidualne podejście. Dobre przekazywanie informacji o ewentualnych zmianach godzin lub odwołanych zajęciach. Możliwość dopasowania zajęć do swojego grafika. Miła atmosfera w całym oddziale. Sympatyczny korepetytor. Indywidualne podejście. Dobre przekazywanie informacji o ewentualnych zmianach godzin lub odwołanych zajęciach. Możliwość dopasowania zajęć do swojego grafika.

Marcin, 3 klasa liceum

Jest bardzo miła atmosfera i dzięki temu, aż chce się uczyć. Dzięki zajęciom zrozumiałam wreszcie matematykę, a jestem dopiero po 6 korepetycjach. Jest bardzo miła atmosfera i dzięki temu, aż chce się uczyć. Dzięki zajęciom zrozumiałam wreszcie matematykę, a jestem dopiero po 6 korepetycjach.

Grzegorz, 1 klasa liceum

Wypełnij formularz kontaktowy - odbierz bezpłatną lekcję! Masz pytania? Zadzwoń teraz!