Jak uczyć się języków obcych w domu (i się nauczyć)?

  1. Yes, You can! czyli uwierz w swoje możliwości Bez wiary w siebie żadna nauka nie przyniesie trwałych efektów. Wiek (czy mityczny „talent do języków”) wcale nie jest wyznacznikiem. Wielu poliglotów podkreśla, że nauki języków obcych wcale nie rozpoczęło w przedszkolnej grupie „Żabek” (nie wierzysz? Autor „Sekretów poliglotów” powinien Cię przekonać - www.sekretypoliglotow.pl/jak-nauczyc-sie-jezyka-obcego )
  2. Przełącz się na język w internecie Internet to prawdziwy sprzymierzeniec nauki języków obcych! No bo czego w nim nie ma? Jeśli masz konto na Facebooku, możesz zacząć od zmiany języka – z polskiego na ten, który chcesz poznać. To sprawi, że niektóre zwroty przyswoisz, wcale ich nie wkuwając (edytuj profil, album ze zdjęciami, aktualności, wiadomości, grupy, wydarzenia… trzeba przyznać, że całkiem tego sporo).
  3. Dzięki Bogu za YouTube! Muzyka w języku obcym to jest to, czego Ci trzeba. Klip z tekstem to nie tylko nowe słowa, które zapamiętasz przez powtarzanie i ułatwiający to rytm, ale - co równie ważne – dobra zabawa. Wieczorny koncert z Celine Dion w duecie? Czemu nie! (Jeśli wiesz, że głos masz nielichy – śpiewaj raczej przed 22 ;) ).
  4. Czytaj … newsy w zagranicznej prasie, opowiadania i czytanki w języku obcym. Na platformie issuu znajdziesz mnóstwo czasopism z całego świata. Nie bój się, że nie zrozumiesz wszystkich słów, ale nie pozwól, by umknął Ci kontekst zdania.
  5. Rozmawiaj, rozmawiaj, rozmawiaj Nauka języka uwielbia duety. Znajdź kogoś, kto chciałby pokonwersować z Tobą - przez Skype czy vis-à-vis przy kawiarnianym stoliku. Wielu uczących się rekomenduje też opisywanie wykonywanych przez siebie czynności w domowym zaciszu i rozmawianie z … samym sobą. Pamiętaj - jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie (z Praw Murphy’ego).

Potrzebujesz pomocy językowych specjalistów? EDUN Korepetycje poleca się i tym razem! Prowadzimy kursy jeżyków dopasowane do każdego poziomu nauczania.

Wybierz miasto i pozwól swojemu dziecku dołączyć do grona najlepszych uczniów!